Vana-Võromaa kultuurikoja galeriil on hea meel tutvustada  vaatajale ungari kunstnikku, kes praegu osaleb  FKSE-MoKS´i kunstiresidentuuris Moostes ja kes tõi  näitusele  oma imelised  miniatuursed akvarellid .

näitus Klara

2014. aastal alustas Klara Petra Szabo  postkaardisuuruse visuaalse päeviku maalimist, mis põhines tema reisikogemustel. Viimase paari aasta jooksul on kunstnik osalenud mitmetes kunstiresidentuurides Jaapanis, Koreas, Eestis. Selle aja jooksul  kogunenud mälestused inspireerisid ja  innustasid   kunstnikku kogetut jäädvustama.

Eelmisel aastal võttis kunstnik aja maha ja alustas maalimisega. Läbi nende tööde on kõik mälestused taas elustunud. Klara soovib näidata jäädvustatud hetki läbi väikeste sümboolsete akende. Seeria kajastab erinevaid teemasid, sh portreesid, maastikke ja interjööre. Pisikesed, esmapilgul tähendusetud, kuid siiski olulised hetked on seotud isiklike mälestustega ja ei sõltu kohast. Läbi  subjektiivse filtri näitab kunstnik kõige tähendusrikkamaid ja huvitavamaid mälestusi oma viimaste aastate ajutistest kodudest, millele  kontrastiks on näited tema päriskodust, Hódmezővásárhely´ist.

Vaata lisaks   http://vorumuuseum.ee/ http://szaboklarapetra.blogspot.com/

                         http://moks.ee/


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda