Südasuvi on täitnud Katariina allee mesimagusa pärnalõhnaga. Jalutades mööda alleed ära astu mööda selle aasta kõige värvilisemast väljapanekust, Eesti ja Soome kunstnike grupinäitusest „Colour Go-Go!“. Väljapanek hõlmab skulptuure õues ja mitmekesist väljapanekut galeriis. Muuseumisaali väljapanekut täiendavad Ulvi  Haagenseni poolt valmistatud valgustid, mis lasevad särada kunstniku poolt muuseumikogudest välja valitud esemetel. Terve majatäis avastamist!

Näituse mänguline raamistik annab kunstnikele võimaluse käsitleda laia valikut teemasid nagu inimsuhted, elu eri etapid ja linnade kultuuriline omapära, aga ka valupunkte nagu keskkonna- ja kliimakriis. Eksponeeritavad tööd ulatuvad maalidest, joonistustest ja skulptuuridest installatsioonideni ning neid kirjeldavad kõige paremini sõnad „värvirikas“ ja „positiivne“.

Näituste seeria sai alguse 2016.a. Soome-Vene kunstnike eestvõttel ja on senini toimunud nime all „Colour Attack!“. Näitustel on osalenud kunstnikud Helsingist ja mujalt Soomest ning Petroskoist, Onega järve rannikult Karjalast. Näitused on toimunud Peterburis (2016, 2017), Helsingis (2018), Petroskois (2019) ja Novgorodis (2020).

Näitusel  „Colour Go-Go!“  osaleb 15 kunstnikku. Lisaks grupinäitusele Võrus, toimuvad näitused ka Soomes Hamina Ruutikellari galeriis ja Tartus Tampere Maja galeriis.

Võru näitus jääb avatuks 14. augustini.

Kuraatorid: Michael Haagensen, Katrin Repnau, Tiina Hallakorpi

Graafiline disainer: Henri Kutsar

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, MTÜ Vaba Kunst, OÜ Aiaoru, Ltd Oras

Lisainfo: Stella Mõttus, Vana-Võromaa Kultuurikoja galerist

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda