Vana-Võromaa kirjad ja värvid

22 märts, 2017


Uudiseid muuseumisaalist

22 märts, 2017

Vana-Võromaa kultuurikoja III korrusel saab näha laste- ja noortekultuuri aastale pühendatud väljapanekut “Mina ka“. Oleme toonud vaataja ette mänguasjad ja fotod muuseumi kogudest ja ka muuseumisõprade kodudest. Väljapanek toetab pedagoogilist programmi “Vana aja mängud ja mänguasjad”.

Oskusteaastale on pühendatud Vana-Võromaa käsitöötsõõri näitus  “Vana-Võromaa kirjad ja värvid”.  Väljapanekus kajastub  paikkonna rahvarõiva teema läbi mitme materjali ja ajastu Riina Jaaska, Pille Kaarsalu, Karille Bergmanni, Liivi Liinamägi,Merle Ilma, Irina Bobkova, Annika Kõrvoja, Raili Lusti ja Vilve Oja loomingu kaudu.

Veel saab uudistada  suitsusauna maketti ja saunatavasid tutvustavat väljapanekut “Mi uma savvusann”. Teadaolevalt kanti Vana-Võromaa suitsusaunatava 2014.a. novembris UNESCO vaimse kultuuripärandi ülemaailmsesse esindusnimekirja.

Kohtumiseni!


INIMESED

22 märts, 2017

Hüperrealismi elav klassik Ilmar Kruusamäe (s.1957) avab kolmapäeval, 22.märtsil kell 13 Vana-Võromaa Kultuurikojas näituse „Inimene“.

Valik suuremõõtmelisi portreesid on ülevaade loomingust, millega kunstnik tähistab oma juubeliaastat. Maalidelt vaatavad vastu inimesed, kes on olnud aastaid kunstniku kõrval, kellega koos kasvanud ja küpsenud. Tänu sellele on maalil säilinud ka inimese isikupära.

Näitus jääb avatuks 30.aprillini.


Uudiste arhiiv

Vaata ka: