Tähelepanu!

18 august, 2017

20. augustil on Vana-Võromaa kultuurikoda SULETUD!


Mina ka!

7 august, 2017


2017. aasta on  laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab last ja noort nii looja kui publikuna.

Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis vastavatud näitus kannab pealkirja “Mina ka!”, mis on ka käesoleva aasta tunnuslauseks. Näitusel osalevad noored kunstnikud Siiri Jüris, Paul Kormašov, Kristin Hansen, Alisa Vasina, Karl-Erik Talvet, Agnes Liping, Miina Peterson, Mirjam Hinn, Liis Ring, Regina-Mareta Soonsein, Ruudu Sandra, Yyhely Hälvin ja Margret Paide. Näituse kuraatoriks on Piret Kullerkupp ja noorte loominguga saab tutvuda kuni 10. septembrini.

Avastamisrõõmu!

Näitust  toetab Eesti Kultuurkapital.

 

 


Jüri Arraku maalid ja graafika Võrus

15 juuni, 2017


Kunstnik Jüri Arrak on Eesti kaasaegse kunsti suurkuju ja elav legend, üks hinnatumaid ja armastatumaid Eesti kunstnikke. Lõpetanud 30-aastaselt Tallinna Kunstiinstituudi metallehistöö alal, on ta laiemalt tuntud maalija ja graafikuna. Tema looming on olnud väga mitmekesine, ta on loonud vaibakavandeid, installatsioone, olnud joonisfilmi kunstnik,  kujundanud ja illustreerinud arvukalt ilu- ja teatmekirjandust.

Ta on avaldanud graafikamapid “Eesti rahvamängud” (1979) ja “Kalevala” (1985). Oma lasteraamatuga “Panga-Rehe jutud” (1975) lõi ta isikupärase “maivi” – voolavalt deformeeritud peaga kuju, mis esineb ka joonisfilmis “Suur Tõll” (1980) ja millest kasvas välja pildist pilti esinev ning kunstipublikule hästi tuttav “arraklik” figuur. Laiem avalikkus tunneb teda varasemast avalike teoste maalijana (Halliste kiriku altarimaal) ja viimasest ajast eesti kultusansambli Metsatölli plaadi “Ulg” (2011) ümbrise kujundajana.

Näitus jääb avatuks 30. juulini.


Uudiste arhiiv

Vaata ka: