Kas leiad muuseumist üles Kuldre aarde, mis oli maasse peidetud üle 400 aasta tagasi? Aga ligi 140 aasta vanuse mängutoosi? Kas oled näinud merevaigust ehteid, millega ehtisid ennast 4000 aastat tagasi Tamula kaldal elanud inimesed? See on ainult väike valik põnevatest ja huvitavatest esemetest, mis tuleb otsimismängus meie muuseumist üles leida. Mängujärge aitab hoida väike sookilpkonn, üks vanemaid asukaid meie piirkonnas. Lisaks saab tutvuda kellade ajaloo ja kellassepa täpsust nõudva ametiga näitusel „Aja näitajad“.

Ka Vana-Võromaa Kultuurikoda lööb kaasa üle-eestilise laste ja noorte muuseumifestivali „Avatud mänguväljad“ tegevustes. Festivali teema on „Ajahäkkerid“, millest lähtudes otsivad muuseumid seoseid oma väljapanekutega.

Festivali korraldajatel on kaks suurt soovi:

– et lapsed ja noored saaksid vaheajal oma vaba aega kasulikult ning huvitavalt sisustada;

– et võimalikult palju väikseid ja suuri leiaksid tee muuseumi.

Festivali ajal on muuseumides kasutusel mängulised juhendid, mis aitavad külastuse eriliseks ja meeldejäävaks teha. Nendest muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teise linnagi.

Väiksemad lapsed on oodatud koos täiskasvanud saatjaga, olgu see ema, isa, vanaema, vanaisa või hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed saavad tulla ka omapäi, koos sõpradega.

Festival on seotud sügisese koolivaheajaga ja kestab 10.–25. oktoobrini.  Sissepääs muuseumipiletiga.

Kohtumiseni muuseumi mängumaal!


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda