1. aprillil kell 16.00 avatakse Vana-Võromaa kultuurikojas skulptor Tiiu Kirsipuu ülevaatlik isiknäitus ELUST ENESEST.

Skulptor Tiiu Kirsipuu looming mahub vahemikku paarisentimeetrisest mündist kuni kaheksa meetri kõrguse puuskulptuurini. Tema töödes leiab nii realistlikku kui abstraktset vormilahendust ning kasutatud on väga palju erinevaid materjale. Skulptori üheks tuntumaks tööks on  Tartus Vallikraavi tänaval paiknev pronksskulptuur, kus pingil istuvad kõrvuti kirjanikud  Eduard Vilde ja Oscar Wilde (1999). Teose koopiat võivad Eesti Vabariigi ja Tartu linna kingitusena (2004)  nautida ka  O. Wilde sünnilinna  Galway elanikud Iirimaal.

Skulptori loomingu hulka kuuluvad Juhan Jaigi mälestuseks püstitatud skulptuur “Kaarnakivi” Rõuges (1999), Estonia teatri 100. aastapäeva monument Tallinnas (2006) ja paljud teised avaliku ruumi skulptuurid. Ta on ka on nelja Eesti Panga tellimusel vermitud mündi autor.

Elust enesestNäitus ELUST ENESEST koosneb kolmest mõttelisest osast.

Esimese osa moodustavad 5 aastatel 2007 – 2015 valminud elusuuruses installatiivset portreefiguuri Eesti tuntud inimestest – kunstikollektsionäär Matti Milius (2007), näitleja ja lavastaja Andres Dvinjaninov (2009), fotograaf  Peeter Laurits (2013), kunstnik Leonhard Lapin (2014) ning teatrikunstnik, muusik, animaator ja filmirežissöör Hardi Volmer (2015). Tööde teostamisel on kasutatud palju erinevaid materjale nagu kips, plastik, metall, kangas, puit,  jms.

Näituse teiseks osaks on riisipõldude fotodega padjad ühisnimetusega „Hommage Emakesele Riisile“. Autor on riisipõlde pildistanud Lõuna-Koreas väikeses Wongol´i külas, viibides kuu aega sealses loomemajas aastal 2010. Põhjus, miks riisipõldude fotod on eksponeeritud patjadel  on see, et riis on korealaste kõige tähtsam toiduaine ja seda süüakse põrandal madalate laudade taga patjadel istudes.

Väljapaneku kolmanda osa moodustavad 2016 aastal valminud kuus pronksist reljeefi nimega „Varjatud võlud“. Autorit on inspireerinud garderoob ja see, et skulptori riietest läbinägevale silmale  ei jää kunagi märkamata keha ja selle vormid.

Meeldejäävat kunstielamust!

Näitus jääb avatuks 29.maini Võrus, Katariina 11


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda