Ove Maidla näitus „Raskete õlgade taga“ teeb vaataja tuttavaks erinevate fototehnikate pruukimise tulemusel valminud teostega. Väljapanek on autori retrospektiivne pilk tema eri tehnikas loodud teostele ja on seni üks suuremaid ja mahukamaid isikunäitusi, kus on väljas jäädvustused Lõuna-Eestist.

Ove Maidla (snd 1959) on Tartus tegutsev fotokunstnik, keda tuntakse ka pressifotograafi ning muusikuna ansamblitest Suuk, Fix, Justament ja ROSTA Aknad. Viimase 30 aasta jooksul on Maidla tegelnud erinevate fototehnikate väljamõtlemise ja lihvimisega. Talle meeldib tegutseda fotograafia ja graafika piirimail, eriti pakuvad huvi vanad vääristehnikad, mis annavad tulemuseks maalilise pildi. Maidla on Eesti peaaegu ainus broomõlitrüki meister ja avaldanud ka raamatu „Broomõlitrükid“. Võru näitust täiendab trükis kunstniku poolt kasutatud tehnikate kohta.

„Minu huvi broomõlitehnika vastu tekkis umbes 40 aastat tagasi, kui Peeter Tooming eksponeeris Tartu Kunstimuuseumis Eesti ühe omaaegse väljapaistvama pitoreskset fotot viljeleva fotograafi Johannes Mülberi broomõlitehnikas pilte. Mäletan, kuidas mind tookord lummas nende ilu, kujutiste õhulisus ja eriline kvaliteet, mis meenutas söövitustrükki. Ma lihtsalt pidin teada saama, kuidas niisugune tulemus oli saavutatud,“ ütleb kunstnik ise.

Näitus jääb avatuks 20. novembrini.

Näituse graafiline disainer: Henri Kutsar.

Toetaja: Eesti Kultuurkapital.

Täname: Indrek Grigor, Siim Asmer, Indrek Kits, Lauri Kütt.

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda