Vana-Võromaa Kultuurikojas avatakse 24. mail graafik Evi Tihemetsa loomingu ülevaatenäitus.

Evi Tihemets on sündinud 1932. aastal Tapal, kus veetis õnneliku lapsepõlve vanemate ja endast nooremate kaksikvendadega. Suure seiklejana oli tema lemmiktegevus jalutuskäigud koos koeraga metsas.

Kunstiinstituuti astus ta sooviga õppida maalikunsti, kuid juhuste kokkulangemise tõttu hakkas õppima graafikat ja lõpetas 1958. aastal raamatugraafikuna.

Õpingute ajal ja hiljem noore kunstnikuna võimaldati Tihemetsal viibida loomingulistes laagrites toonase Nõukogude Liidu kunstibaasides. Kõige kirkam ja meeldejäävam aeg oli 22-aastase kunstniku jaoks Karjalas veedetud poolteist kuud. 1961. aastal oli tal võimalus tutvuda armeenia kultuuriga. Hilisemas elus reisis Tihemets mööda maailma koos abikaasa, etnoloogi ja folkloristi Ants Viiresega.

Suurema osa elust on Evi Tihemets tegutsenud vabakutselise kunstnikuna. Ta on osalenud aktiivselt näitustel ja tema loomingut võib leida mitmel pool üle maailma.

Näitus Vana-Võromaa Kultuurikojas tutvustab Evi Tihemetsa rännakuid enda sees ja ümber. Väljas on lapsepõlvemälestustest inspireeritud metsateemalised litograafiatehnikas teosed. Mitmes seerias on kajastatud loodust kui rahu allikat. Näha saab suuri vorme, puhtaid toone, lüürilisust ja lihtsust. Mütoloogilised sarjad on inspireeritud ürgsest soomeugri kultuurist. Oma sisekaemusi esitleb, elu ja väärtushinnanguid käsitleb kunstnik abstraktses vormikeeles.

Näitus jääb avatuks 7. juulini.

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda