Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri-ja muusikamuuseumi koostöös 2015.aastal valminud näitus tutvustab looduse ja muusika omavahelisi seoseid, sarnasusi ja erinevusi. Külastaja saab käed-külge lahenduste, arvutimängude ning helinäidete abil uurida ja võrrelda, kuidas on ajast aega kasutatud loodust muusikas ning muusikat looduses. Näitus pakub palju võimalusi ise oma kuulmist, nupukust ning musikaalsust proovile panema.

„Loodus ja muusika on omavahel väga tihedalt põimitud. Paljud muusikainstrumendid on valmistatud looduslikest materjalidest ning loodust leiab ka näiteks maailmakuulsa artisti Björki loomingust. Loodus hingab ja muusika heliseb,” kirjeldasid näitust idee autorid Eva- Liisa Orula ja Risto Lehiste. Kahe erineva valdkonna muuseumi ühisnäitus oli pühendatud 2015. aastal toimunud Muusika-aastale.

Näituse koostasid Eva-Liisa Orula, Risto Lehiste, Veljo Runnel ja Kristiina Kiis. Näituse kujundas ja teostas Tiia Mets. Näituse stendid on valmistatud taaskasutatavatest materjalidest.

Näitus saavutas  2016.a. muuseumide festivalil Narvas I koha

Näitus on avatud 8.veebruarist kuni 19.märtsini.

Pilte näitusest https://www.facebook.com/pg/natmuseum/photos/?tab=album&album_id=1003326269680018

Näitust saab külastada muuseumi lahtioleku aegadel, gruppidel vajalik eelregistreerimine telefon 516 6684 või egle.vodi@gmail.com.

Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda