26. jaanuaril kell 17.00 avab Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis näituse Enno Ootsing.

 Eesti Kunstnike Liidu liige Enno Ootsing on sündinud 1940. aastal Räpinas.Lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi graafikuna on ta osalenud Eesti kunstielus  1964. aastast.
Enno Ootsing on üks kunstnikerühmituse ANK-64 asutajaliikmetest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel ja kodumaistel näitustel ning pälvinud mitmeid tunnustusi. Ootsing on andnud silmapaistva panuse Eesti graafikute järelkasvu koolitamisse, olles aastail 1984–2005 Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja, 2007. aastast on ta emeriitprofessor.

 Juured ja võrsed.Album koosneb 100-st visuaalkunsti teosest ja näitab Eesti elu rõhuga Võrumaal läbi 100 aasta. Sajast eksponaadist koosneva näituse võib jagada kolme võrdsesse plokki: Vabadussõja piltidega algav minevikuplokk, tänapäevaplokk ning lastele pühendatud tulevikuplokk. Kunstnik on ajalooploki algmaterjaliks kasutanud  vanu albumifotosid, mida komponeerib digikompositsioonideks, kasutades ka tekste ja dokumente.

Autor on 17 aastat pidanud pildipäevikuid, kuhu joonistab mälu järgi päeva jooksul kohatud või nähtud inimesi. Need joonistused on põhjaks edasisele digitöötlusele teose valmimisel. Nii kujuneb panoraampilt tänastest Eesti inimestest.  Pilti täiendavad põhiliselt 2017. aastal valminud akvarellportreed ja aastatel 1974–2016 loodud gravüürid.

 

Näitus jääb avatuks 25. veebruarini


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda