Alates 8. juulist on Vana – Võromaa kultuurikoja galerii heade sõprade Juss Piho ja Jüri Mildebergi isiknäituste päralt.

Maalikunstniku ja illustraatori Juss Piho näitus “SUMMARUM” jätkab autori senist joont, kus teosed paigutuvad üksteist toetavate ja pinget tõstvate tööde rivvi. Tähtis on kogupilt, näitus tervikuna. „Nii võib juhtuda, et töö, mida olen tahtnud iga hinna eest eksponeerida, jääb näituselt välja ja asemele satub see, mida esialgu polnud kavandanud. Nii ma mängin nagu väike laps klotsidega, paigutades pilte, liites mitut kokku, lõhkudes reegleid, sest näituse ülesehitus ja kujundamine on teine loominguline protsess maailmise kõrval,“ ütleb autor.
See, milliseks kujuneb summa summarum, jätab kunstnik näitusekülastajale avastada ning vabaduse omal moel lahti mõtestada.

„ETÜÜDIUM“ on illustraatori Jüri Mildebergi näitus, kus kunstnik eksponeerib oma eksootilisest postkaardikogust paremiku. Postkaartidega on kunstnikul isiklik suhe, „meeldib saada ja ise saadan ka, kui juhtun olema välismaal. Ja miks ainult välismaal, ka siit, Võru linnast on sobilik koju ja sõpradele mõned kaardid saata. Ikka tekstiga, et tervitan teid ilma käe andmata ja silma nägemata!“

Kunstnike sõprus on kestnud ligi kolmkümmend aastat, ajast kui nad tegid esimese ühisnäituse. Vana- Võromaa Kultuurikojas jagavad sõbrad näitusesaale, et esineda isiknäitustega ühise katuse all.

Näitused jäävad avatuks 16. augustini K – P 11-19

TOREDAT NÄITUSTEELAMUST KÕIGILE!

Näitus jääb avatuks 16. augustini.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda