Vana-Võromaa kultuurikojas  saab  7.aprillist – 6. maini uudistada  Toomas Kalve plaatkaamerafotode näitust Eesti kultuuri hoidjatest.

Kalvetaariumis ei ole edetabeleid, paremusjärjestusi ega „kes ees, see mees“-võistlust. Nii nagu kogu elu on pidevas muutumises, on muutuva näoga ka Kalvetaarium – siia lisandub uusi nägusid, muutub piltide järjekord. Võrus saab otsa vaadata 30-le esimesele Kalvetaariumi kogutud portreele.

Kultuuri hoidjate portreed on kinni püütud vana plaatkaameraga, mille sünniajaks on umbes aasta 1900. Ja nagu üle saja aasta tagasi, nii ka nüüd, poeb fotograaf koos kolmjalal seisva kaamerakastiga suure musta kanga alla, kogub pildi kaadrisse ja eemaldab siis üürikeseks hetkeks kaameralt katiku, et jäädvustada hetk tuleviku jaoks.

Toomas Kalve on sündinud 1965.a Tartus. Fotograafiaga hakkas Kalve tegelema 1978.a Tartu kultuurihoone juures. 1982. aastast on ta olnud Tartu Fotoklubi liige ja 1988.-st selle president. Kalve on fotograafide rühmituste „Igavesti Sinu” (1990) ja „Kütioru Avatud Ateljee” (1996) asutajaliige. 1999.a hakkas ta Tartu Kõrgemas Kunstikoolis tööle fotograafia õppejõuna. Kalvel on olnud mitukümmend isikunäitust ja ta on nii kodu- kui välismaal osalenud kümnetel rühmanäitustel. Tema loomingule on iseloomulik 19. ja 20. sajandi vahetuse plaatkaamera kasutamine, fotode toonimine, retronostalgia, manerism.

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda