Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 18 laulavad Vahtsõliina Leelotsõõri naised Vana-Võromaa Kultuurikojas regilaule. Neil on kaasas käsitöö, mida hea laulu saatel nokitseda. Sündmus toimub Läti rahvakunstinäituse „Meie“ värvikirevate tekstiilide vahel. Kutsume teid regilauluõhtule kaasa laulma ja käsitööd tegema!

Sissepääs muuseumipiletiga.

Foto: Andres Treial

Ma lää liina kudame. –
Sääl ma koa kolme rätti,
kolme rätti, kuvve pööra.
Üits om pikkä piluline,
tõne lag´a laasiline,
kolmas kuldakirjaline…
(H III 7, 166 (6) < Sangaste khk – Fr. K. J. Kuhlbars < Villem Falkenberg; kogutud 1869)

 

Vahtsõliina Leelotsõõr tegutseb alates 2020. aasta mardikuust. Ühine laulmine sai alguse koos sõpruskonnaga mardi- ja kadrisandis käies. Edaspidi on kogunetud regulaarselt talvisel tubasel perioodil, et ühiselt laulda ja tähistada.
Põhiliselt kõlavad Lõuna-Eesti vanemad rahvalaulud. Olulised on rõõmsameelsed ja helge sõnumiga laulud, teiste seas laulumängud ning rahvakalendri tähtpäevadega haakuvad teemad.
Näiteks on leelotsõõri naised tähistanud temaatiliste lauludega pudrupäeva, marjapunapäeva ja suvisteid ning loonud laulurõõmu mitmel suvisel avalikul sündmusel, näiteks Rõuge kogukonnafestivalil.
Kõige pisemad on saanud laulda ka Vastseliina rahvamajas mängutsõõris. Üldiselt iseloomustavad kooslaulmist aga loomulik mitme põlvkonna koosolemine, laste mäng ja kilked, käsitöö ja muud tarvilikud toimetused.
Leelotsõõri eestvedaja on Marit Külv.

 

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda