Savi kui iidset ja põnevat materjali tutvustab alates jaanuarist kultuurikojas Jaanika Bahvali savimaalide näitus. Kunstniku harmoonilised ja huvitava tekstuuriga teosed kõnelevad vaatlejaga õrnalt sosistades ning pakuvad maaema põuest sündinuna tasakaalustavat ja rahu loovat energiat.

Jaanika Bahval ise tutvustab oma tegemisi alljärgnevalt: „Olen kunstnik, kes maalib saviga.

Savi jõudis mu ellu juba palju aastaid tagasi, kui sain savimaja omanikuks. Maalikunstiga hakkasin tegelema 2018. aastal. Püüdes leida oma stiili ja väljendusviisi, hakkasin proovima saviga maalimist. Savimaalid on savi valamise kunst, kus erinevad savid ja pigmendid reageerivad omavahel, luues abstraktse väljenduse.

Savi on iidne ja väga põnev materjal. Sellest saab vormida lõputult asju, alustades kohvitassist ning lõpetades suurte majadega. Seda võib nii nahale määrida kui ka sisse süüa. Samuti on võimalik sellega kauneid maale luua. Oma töödes kasutan Saviukumaja segusid ja värve.

Savi on minu jaoks nagu hingav elusolend. Savi kutsutakse ka maa nahaks, sest kõik, mis läheb savist läbi, saab uueks ja puhtaks. On savisid, milles olevat säilinud lausa algne loomisenergia, puhas informatsioon elu loomisest. Savi on info säilitaja ja salvestavate omadustega, seepärast püüan oma maale luua heas tundes ja kohalolus.“

Rohkem infot leiab ja Jaanika Bahvali teiste töödega saab tutvuda Instagramis ja Facebookis:

www.instagram.com/savimaalid

www.facebook.com/savimaalid

Näitus ootab vaatajaid Vana-Võromaa Kultuurikojas kuni 14. märtsini.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda