Meenutused ja muud meelepetted 

Näitusel “Meenutused ja muud meelepetted” on autor eksponeerinud projektid, millega ta on tegelenud pikema aja vältel –  fotoseeriad “Otsides Kuldajastut” ja “Ajafragmendid”, “Logose triptühhon”, aga ka 2016. aastal alustatud uue installatsiooniseeria teosed: “Mis ühele rämps, see teisele aare” ja “Võõraste elude raskus”. 

Käesoleva näituse uurimisfookuses on aja olemus. Läbivaks elemendiks on kuldne joon, mis on inspireeritud Jaapani kintsugi traditsioonist, milles kuldne parandusjoon annab purunenud keraamilisele objektile uue elu. Parandamise protsess on esiteks mõtteline väljendus, et aeg ise on midagi, mis lisab esemele väärtust. Teiseks on see tahe muuta midagi paremaks, selle asemel, et purunenu välja vahetada ja sellest vabaneda – olgu tegemist objektide, väärtuste või inimsuhetega.

Tänane infokülluses maailm, mis elab pidevas otsingus – minevikus või tulevikulootustes – on käesolevast hetkest alati ühe sammu võrra ees või taga, põhjustades sellega konstantset ärevust ja neurootilisust ühiskonnas. Näitusega püüab kunstnik tõsta esile, et oluline on mitte põgeneda praeguse hetke eest, vaid väärtustada seda kui võimalust seista silmitsi iseendaga.

 

Len Murusalu on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ja Ida-Londoni Ülikoolis. Ta on end täiendanud Malmö Kunstiakadeemias Rootsis ja Soome Kunstiülikoolis Helsingis. Lisaks mitmetele isiknäitustele on Murusalu osalenud ühisprojektides Eestis, Suurbritannias, Soomes ja Saksamaal ning on mitmete dokumentaalfilmide stsenarist. Seni viimane isikunäitus avati käesoleva aasta aprillis Bogotas, Kolumbias.

Näitus on avatud 26. juunini.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda