Maalinäitusel kohtuvad Laurentsius ja Mauri Gross
Laurentsius ( Lauri Sillak) ja Mauri Gross on Tallinna kunstnikud, keda seob kirg maalikunsti vastu ja varastel 90ndatel veedetud aastad EKAs. Näitusel eksponeerivad kunstnikud läbilõiget oma viimaste aastate loomingust.
Laurentsius on eesti kunstis üks intrigeerivamaid karaktereid – ühteaegu tagasihoidlik ja eraklik, teisalt julgelt isikupärane ja produktiivne. Laurentsiuse teosed ühendavad akadeemilise maali popkunstiga. Hinnates ühelt poolt klassikalist vaikelu madalmaade 17. sajandi maalikoolkonna võtmes, on tema loomingut seostatud ka kitši ja camp’iga. Kasutades oskuslikuks kitši leksikat, on Laurentsiuse teosed samal ajal ühtlasi kitši paroodiaks, võimendades rõõmuga kitši elemente maksimumini.
Mauri Grossi inspireerib tema aukartus traditsioonilise maali ees. Oma viimastes töödes käsitleb ta maalitud kujundite subjektiivset väärtust ja muutuvaid tähendusi. Ta maalib tavalisi igapäevaseid asju, vaadeldes, kuidas klassikalise õlimaali rambivalgus nende väärtust ja tähendust muudab. Oma töödega soovib Gross kaasata vaatajat kogema kvaliteetse maalitehnika ja igapäevaste asjade koosmõjus tekkivat dissonantsi.