Kultuurikoja rahvarõivatoas ootab huvilisi ainulaadne mäng, mida saab mängida ainult kohapeal, sest see põhineb sealsel väljapanekul ja on hea sissejuhatus poolteise sajandi tagusesse maarahva rõivamoe maailma. Tegu on kaardimänguga, kus piltküsimused ja vastused tutvustavad rõivaid ning nende tegemise ja kandmisega seotud kombeid.

Mäng „Otsi ja lövvä!“ koosneb viiekümne kahest küsimuse- ja vastusekaardist. Küsimusekaardil on ese või osake esemest, mis tuleb pildi või võrukeelse nimetuse järgi rahvarõivatoast üles otsida. Ülesleitud eseme lugu on kirjas vastusekaardil, õige vastuse leiab kaardilt pisipildi või rõivaeseme eestikeelse nimetuse järgi.

Rahvarõivatuba  on avatud kultuurikoja lahtiolekuaegadel. Seal kohtab tegelasi 19. sajandi teisest poolest: teid tervitavad Katri ja Jakkap Rõuge kihelkonna pidulikes rahvarõivastes.

Ülevaate piirkonna rahvarõivastest saab infostendilt ning Vana-Võromaa kihelkondade kaardilt. Vitriinides on näha valikut ehetest, vöödest ja kirikinnastest.

Rahvarõivatuba on osa Vana-Võromaa rahvarõivaste nõukojast, mille kohta saad rohkem teada https://wi.ee/et/muuseumid/rahvaroivaste-noukoda/.

Nõu küsimiseks tuleb aeg kokku leppida: Vilve Oja, nõuandekoja koordinaator, tel 554 1999, vilve.oja@gmail.com.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda