1. oktoobril avas tekstiilikunstnik Maryliis Teinfeldt-Grins Vana-Võromaa Kultuurikojas isikunäituse „Suuremjault mälëstustes”, mis jääb avatuks 10. detsembrini.

Maryliis Teinfeldt-Grinsi isikunäitusel kohtuvad tema suve hakul välja antud debüütluulekogu „Kivi alla kükakile“ luulepildid ja igatsuslood tikandis. Näitus tutvustab tekstiilikunstniku viimaste aastate loometööd. Kunstnik eksponeerib tikandiseeriat maastikumeenutustest – paikadest, mis on kuju võtnud ainuüksi tema mälestustes.

Kunstniku kirg on gobelään tehnika, mis on aeganõudev ja töömahukas. Noore kunstnikuna tuli tal leida tehnika, mille abil saab kiiremini oma sõnumi edasi öelda ja näituse jagu teoseid vormistada. Torketikandi tehnika on kujunenud tema loomeprotsessi imeliseks vormikeeleks.  Näitusesaalis uusim ja eriliseim on suureformaadiline „Sõjaväelinnak“, mis oli sel suvel väljas ka Läti Rahvusvahelisel Tekstiilitriennaalil. Torketikandi tehnikas ligi kolme meetrine vaip on arvatavasti üks maailma suuremaid, selles tehnikas. Vana-Võromaa Kultuurikoja galeriis eksponeeritakse seda tööd Eestis esmakordselt.

Hetk näituse avamiselt. Autorit õnnitleb Eesti Tekstiilikunstnike Liidu poolt Aet Ollisaar. Foto- D.Ruitlane-Rüütli

Maryliis Teinfeldt-Grins (1993) on tekstiili- ja installatsioonikunstnik, kes jutustab igatsuslugusid läbi maastikukujutiste. Ta kombineerib oma loomingus tikandit, fotot, gobelääni, joonistust ja murdekeelset luulet.

Teinfeldt-Grins on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili eriala (BA, 2015). Õpingute ajal täiendas ta end Läti Kunstiakadeemia tekstiilikunstikateedris. Ta jätkas õpinguid Eesti Kunstiakadeemia nüüdisaegse kunsti õppekaval (MA, 2022). Teda on hinnatud mitme Eesti kunstipreemiaga: Eduard Wiiralti stipendium (2019) ja Adamson Ericu stipendium (2021). Ta on pälvinud ka mitu kirjanduspreemiat, näiteks on ta Prima Vista „Esimese sammu” kirjanduspreemia laureaat ja Hendrik Adamsoni murdeluulevõistluse peapreemia võitja. 2019. aastal pälvis ta aasta noore tekstiilikunstniku preemia. Kunstniku töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogus ning ta on võitnud preemiaid (Pärnu riigimaja) avaliku kunsti konkurssidel. Kunstnik kuulub Eesti Tekstiilikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu.

Näituse toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda