Selleks et kinkida lilled või ulatada kingitus ei pea olema alati tähtpäev. Vahel peale sündmust või tähtpäeva on lihtsalt hea tunne. Nii ka selle väljapanekuga, mis  avaneb peatselt Võrus.

Näitus mis esmalt avati rahvusvahelisel naistepäeval Tallinna kahes esinduslikus galeriis, üheaegselt nii Haus Galeriis kui ArtDepoos, on leidnud suurt tähelepanu ja vastukaja parimal viisil. Kahe galerii näitused saavad nüüd üheks tervikuks Vana-Võromaa kultuurikojas. Eksponeeritud  on üle kahekümne eesti tuntud meeskunstniku  maalid. See on hea võimalus tutvuda suures mahus üheaegselt teostega ja saada terviklik ülevaade sellest, millised on meie meesmaalijate tänased kunstinägemused, mida ja kuidas nad kujutavad ja millele mõtlevad.

Näituse idee algataja ja kuraator on kunstnik Mauri Gross. Näitusel osalevad Laurentsius, Ilmar Kruusamäe, Valeri Vinogradov, Andro Kööp, Jaan Elken, Erki Kasemets, Sven-Erik Stamberg, Kaido Ole, Valev Sein, Karl-Kristjan Nagel, Andres Koort, Toomas Kuusing, Jaan Toomik, Mauri Gross, Margus Meinart, Marko Mäetamm, Peeter Must, Uno Roosvalt, Sven Saag, Siim-Tanel Annus, Vano Allsalu, Paul Kormasov, Ivo Vinogradov, Vilen Künnapu, Indrek Aava, Orest Kormasov, Ashot Jekikjan, Jan Tammik, Edgar Tedresaar, Sorge.

Loe pikemalt https://vorumuuseum.ee/kulalisele/naitused/

Näitus avatakse  Vana-Võromaa kultuurikojas 12. aprillil kell 18 ja jääb avatuks kuni 19. maini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

 

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda