ARHEOLOOGILISTE VÄLITÖÖDE NÄITUS
Alates 9. novembrist saab  Vana-Võromaa Kultuurikojas uudistada 2022. aasta arheoloogiliste välitööde näitust, mis  annab põhjaliku ülevaate möödunud aasta arheoloogiliste uuringute tulemustest.

Läinud aastal uuriti 243 arheoloogilist paika üle kogu Eesti, millest näitusel on pikemalt tutvustatud 22  objekti. Uuriti nii linnu (Tallinn, Tartu, Narva), muinas- ja keskaegseid linnuseid (Rosma, Viljandi, Tarvastu, Kuressaare), kalmistuid jt muistiseid.

Võrumaal eksponeeritaval näitusel saavad külastajad lisaks plakatnäitusele tutvuda  arheoloogiliste leidudega  viimastel aastatel Võrumaal toimunud uuringutelt. Välja on pandud Ala-Kõrtsi, Soe kõrtsi ja Loosi kalmeleiud, aga ka Vana-Vastseliina asulaleiud ja Võru linna juhuleiud, mis on hoiul Tartu Ülikooli arheoloogiakabineti ja Võrumaa muuseumi kogudes. Esemed valis näituse jaoks muuseumi peavarahoidja Mirja Ots, kes meelsasti huvilistele ka selgitusi jagab.

Näitus on üleval 7. detsembrini.

Näituse koostajad: Arvi Haak, Ulla Kadakas ja Erki Russow (Eesti Arheoloogide Liit) ning uuringuid juhatanud arheoloogid
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, OÜ Arheograator, MTÜ Arheoloogiakeskus, OÜ Arheox, OP Muinasprojekt, Eesti Kultuurkapital

Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda