Andres Koort (s. 1969 Tallinnas) on eesti maalikunstnik, stsenograaf, kujundaja ja kuraator. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia lavakujunduse eriala ja täiendanud end Hollandis Groningenis Academia Minervas maali erialal. Koort on osalenud näitustel alates aastast 1991 ja tegutseb Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liikmena 2002. aastast. Ta on loonud lavakujundusi lavastustele Eesti Draamateatris, Tallinna Linnateatris, Pärnu teatris Endla, Eesti Nukuteatris ja Theatrumis. Kunstniku teoseid leidub Tartu Kunstimuuseumi ja Leedu Kunstimuuseumi kogudes.

Näitusel esitletud suureformaadilised autoritehnikas maalid kutsuvad avastama esmapilgul monokroomsetena näivaid lõuendeid. Üksteisele liimitud tekstiilikihid moodustavad lõuendil maastikke, virvendusi, kortsukesi, mulle. Teoste valmimisse on kirjutatud sisse ettenägematus kui erinevate maalikihtide kuivades ilmuvad mustrid ning maal omandab kolmanda dimensiooni, sügavuse, kus materjal üllatab kunstnikku ja kunstnik materjali.

Andres Koort ise on öelnud: “Kui materjali rütm ja iseloom peaks saama minu maailmaga üheks, kui tekib resonants, siis sünnib ka hea maal”.

Toredat avastamist !


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda