Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis on 19.augustini avatud grupinäitus “See sund, mis rohelist süütenööri mööda kihutab õieks”.

Näitusel osalevad kunstnikud Nele Kurvits, Sofia Fattahhova, Aimur Takk, Mia Mari Rohumaa, Regina Tagger. Autorid tõmbavad paralleele aiapidamise ja kunsti tegemise vahele, olles teadlikud, et mõlemal juhul on tulemus ja tulusus ettearvamatud, ning kajastavad seda nii näituseprotsessis kui ka galeriis. Teoste loomise meetodid ja tehnikad on olnud paljuski ebausaldusväärsed: kangasse kootud oataimed võivad minna mädanema või hoopis kuivada, antotüüpia tehnikas tehtud pildid võivad näituse jooksul tuhmuda ja haihtuda.

Näituse loojad on katsetanud aeglaste mõtlemis- ja vaatamisviisidega ning aeganõudvate ja ettearvamatute tehnikatega. Kõik see on nähtav töödes, mida näitusel esitletakse. „Kui ma mõtlen taimele, siis ma mõtlen: ajale, aeglusele, vääramatule jõule, toorele jõule, haprusele, kordustele, märjale plekile, oksakohtadele.”

Näituse nautimist saadab metsalõhn ja muu hulgas on võimalus kududa kangast kohapeal ehitatud ainulaadsetel lõimeraskustega püsttelgedel taimedega värvitud lõngadega.

   Külastajad kangast kudumas. Foto K.Loigu

  Kangas edeneb, galerist Mari peab juba lõime järele andma. Foto – kultuurikoda

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda