SIIN MA OLÕ
Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitus võtab kokku siin kandis toimetavate või siit pärit kunstnike loomingu. Näitusel osaleb nii tuntust kogunud noori kui ka maailmas hinnatud kunstnikke. Näituse idee sai tõuke uudishimust – palju on üldse neid kunstnikke, kes oma juurte poolest või elukoha valiku tõttu seostavad endid Vana-Võromaaga. 2013. aastal alustasid käesoleva näituse kuraatorid Jana Huul ja Andrus Raag kunsti- ja kultuuriinimesi koondava andmebaasi loomist, eesmärgiga sellele küsimusele natuke rohkem valgust heita. Näitus “SIIN MA OLÕ” tutvustab laiemale publikule Vana -Võromaalt pärit ja selle piirkonnaga seotud kunstnikke nende mitmekesisuses. Meediumite rikkus ja käekirjade erinevus loob parima koosluse tutvustamaks Vana -Võromaad oma värvide, mustrite ja olemusega. Näitus avatakse Võru linna sünnipäeval, ajal kui sünnikodu külastab rohkesti endisi võrukaid ja külalisi. See on justkui kunstnike kingitus linnale. Kuraator Jana Huul on öelnud, et see projekt on maailmarändurite tagasi koju kutsumine.
Ajalooline Võrumaa on Võrumaa neis piires, mis oli ametlik haldusüksus alates moodustamisest 1783. aastal kuni 1920. aastani. Ajalooline Võrumaa koosneb kaheksast osast: Karula, Hargla, Urvaste, Rõuge, Kanepi, Põlva, Räpina ja Vastseliina kihelkonnast. Neis kihelkondades räägitakse võru keelt.
Ühisnäituse teosed jäävad Vana-Võromaa Kultuurikoja fondi, et tulevastele põlvkondadele meie kandi loomeinimesi tutvustada. Aastal 2017 rändab näitus Rakverre, Põlvasse, Valka ja Pärnusse. Näituse põhjal ilmub ka kunstnikke tutvustav raamat, mis on plaanitud 2017 aastasse.
20.augustil on galerii avatud 11 – 14