Muuseum proovib tänavuse liikumisaasta ettevõtmistega sammu pidada ja on kokku pannud näituse oma kogudes olevatest spordivahenditest ja -fotodest. Väljapanekus näeb nii vanu omameisterdatud kelke ja suuski kui ka hantleid ja tõstekange.

Uhke tõstekangi valmistas kahest sangpommist ja raudlatist Lasva kandi tiitlitega jõumees August Eiche iseendale harjutamiseks. Omavoolitud jahimehesuuskade kõrval on uudistamiseks väljas ka üks paar rohkem kui sajast suusapaarist, mis valmistati pärast II maailmasõda Võru Tööstustehnikumis puidueriala õpetaja Paul Lalli juhendusel.

Rulad aitavad meelde tuletada, mida kõike Võrus on välja mõeldud ja toodetud. Omavahel saab võrrelda kolme Võru gaasianalüsaatorite tehases toodetud rula: katseeksemplari, esimest tootenäidet ja hilisemat edasiarendust. Samuti on väljapanekus sama kaubamärki kandvad rullsuusad koos tootmiseks vajaliku kooskõlastusdokumendiga. Uudistamist väärivad ka Võru nahavabrikus valmistatud spordijalatsid.

Väljapanekut rikastavad toredad fotod sportivatest võrumaalastest. Need näitavad ilmekalt, kuidas liikumisest saab rõõmu tunda ka ilma tänapäevase sisustusega jõu- ja spordisaalide ning personaaltreeneriteta.

Suur tänu panuse eest näituse tarvis Peeter Alliksoole (fotod) ja Johannes Toomele (suusad)!

Üleliia palju muuseumi kogus Vana-Võromaa spordiajalugu kajastavaid esemeid ei ole, seega astuge näituselt läbi ja kui teile tundub, et Võrumaa spordiajaloo täielikumast kajastamisest on puudu just see ese või foto, mida teie saate muuseumile jagada, siis oleme väga tänulikud.

Liikumine teeb meele rõõmsaks ja tervise tugevaks!

Foto väljapanekust.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda