Alates 20. oktoobrist saab kultuurikoja galeriis nautida tekstiili- ja installatsioonikunstnik Maryliis Trinfeldt-Grinsi loomingut.

„Suuremjault mälëstustes“ on Maryliis Teinfeldt-Grinsi isikunäitus, kus kohtuvad tema suve hakul välja antud debüütluulekogu „Kivi alla kükakile“ luulepildid ja igatsuslood tikandis. Näitus tutvustab tekstiilikunstniku viimaste aastate loometööd.

Näituse lähtepunkt on kadu – selle alge on miski, mis on igaveseks kaduma läinud ja mida pole võimalik iial tabada, sest see võtab kuju kadumamineku hetkest alates. Tänu sellele see eksisteeribki. Säärast tühimikku ei saa täita mitte miski, paradoksaalsel moel võtab see tundmus vormi ainuüksi piiritu nostalgia näol. See on ebamäärase sihiga igatsus, nagu ütleks Prantsuse psühhoanalüütik, filosoof ja strukturalismi teoreetik Jacques Lacan.

Näitusel eksponeerib kunstnik tikandiseeriat maastikumeenutustest – paikadest, mis on kuju võtnud ainuüksi kunstniku mälestustes. Kunstnik on töid luues lähtunud Prantsuse ajaloolase ja filosoofi Michel de Certeau ruumiliste lugude ideest (récits d’espace), milles kohtuvad omavahel maastik ja jutustus. Iga lugu on reisijutt, mis tähendab, et iga lugu on ruumiline praktika, mis läbib maastikus erinevaid kohti. Näitusel eksponeerib kunstnik uusi, selle näituse tarbeks valminud ja ka vanemaid tikandeid. Neist erilisim on suureformaadiline „Sõjaväelinnak“. Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis eksponeeritakse seda tööd Eestis esimest korda.

Näitusel toimuvad era- ja haridustuurid eesti ja inglise keeles.

Väljapanek jääb avatuks 10. detsembrini

 

Täpsem info ja registreerumine: Jana.Huul@wi.ee, 5803 8819.

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda