19.juunist – 9. augustini on Vana-Võromaa kultuurikojagaleriis avatud näitus  „lahtiÜhtimine“

Suvenäitus  osutab erinevate põlvkondade kunstnike dialoogi abil tõsiasjale, mida argielus kiputakse unustama: kui palju tuge pakub suhtlemine oma lähedastega. Näituse mõte tuli eriolukorra karmist reeglist, kus nii loomulik laste, vanemate ja vanavanemate suhtlemine oli takistatud.

Kuraatorid kutsusid  näitusest osa võtma ühe perekonna erinevate põlvkondade kunstnikke ja palusid valida esitlemiseks neid enim kõnetanud teose oma vanemate või laste loomingust. Oli ka kunstnikke, kes otsustasid tulla näitusele ühisteosega

Näitusesaalis kohtuvad emad ja tütred Eve Kase ja Anna Kaarma, Mall Nukke ja Regina-Mareta Soonsein, Kai Koppel ja Mara Ljutjuk, Malle Leis ja Sandra Jõgeva. Oma teosed on esitanud isad ja pojad Jaan Luik ja Johannes Luik, Vilen Künnapu ja August Künnapu, Lemming Nagel ja Karl-Kristjan Nagel, Aleksander Suuman ja Imat Suuman, Andrus Kasemaa ja Markus Kasemaa, aga ka  ema ja poeg Ulvi Haagensen ja Aksel Haagensen ning vanaisa ja lapselaps Peeter Mudist ja Johanna Mudist.

Kui palju on ühist erinevate põlvkondade loojate vahel, millega nad üksteist täiendavad või millega eristuvad, saabki näha näitusel.

Näituse kuraatorid  – Reet Varblane, Jana Huul

 

 

 

 

„Peredega maalima“

Kultuurikojas avatud näitusest innustatuna saad koos pere või sõpruskonnaga samuti loomisrõõmu nautida. Galeriis ootavad Teid molbertid ja värvid. Valminud teosed saate koju kaasa võtta.

Julget pealehakkamist!

Uudiste arhiiv

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid

Videotutvustused

Vana-Võromaa Kultuurikoda