Tähelepanu!

22 veebruar, 2024

Reedel, 23.veebruaril oleme avatud 10 – 15

Laupäeval, 24.veebruaril on muuseum suletud.


Läti rahvusliku käsitöö näitus

29 jaanuar, 2024

Laupäeval, 3.veebruaril kell 12 Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis avatav näitus „Meie“ toob Võru vaatajani väikese osa 2023. aasta suvel Riias toimunud Läti üldlaulu- ja tantsupeo ajaks loodud väljapanekust, mis andis ülevaate Läti käsitöömeistrite – kudujate, keraamikute, seppade, ehtekunstnike, nahakunstnike, puidutöötlejate ja punujate viimaste aastate loomingust. Võru näitusele on valitud ülevaatenäituse paremad tööd.

Väljapanek kinnitab taas, et käsitööl on tähtis osa rahvuslikus identiteedis ja tänapäeva käsitöömeistrite pärandile toetuv looming on rõõmuga kantav ja kasutatav.

Näitus jääb avatuks 30.märtsini.

Näituse meeskond, kunstiline kontseptsioon ja teostus: Mārtiņš Heimrāts, Baiba Vaivare, Juris Leitāns ja Dace Pudāne.

Näitust korraldab Vana-Võromaa Kultuurikoda koostöös Läti Rahvuskultuuri Keskusega.

Toetab Eesti Kultuurkapital.

Loe pikemalt https://vorumuuseum.ee/kulalisele/naitused/

 

 


Galeriis noorte kunstnike värsked mõtted

2 jaanuar, 2024

Alates 15. detsembrist on kultuurikoja galeriis avatud Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL)  ühisnäitus, mis tutvustab alustavate Eesti kunstnike vastvalminud loomingut.

Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu  näitusel on eksponeeritud paremik liidu liikmete 2023. aastal valminud teostest. Liit soovib tuua galeriiruumi rohkem värskeid mõtteid ja noori nii külastajate kui ka kunstnikena, samuti vahendada uudset Eesti loomingut.

Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liit loodi 2022. aasta kevadel ajendatuna soovist pakkuda tunnustust ja platvormi värske lähenemisega, kuid seni vähe tunnustatud noortele kunstnikele. Praegu kuulub ENKKLi 33 liiget.

Näitus jääb avatuks 28. jaanuarini 2024.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

 

 

 

 


Õdusat pühadeaega!

20 detsember, 2023

Põnev ja tegevusrohke aastaring on täis saamas. Täname muuseumisõpru, kes on meie tegemistes kaasa löönud, meie kogusid Võrumaale iseloomuliku ja tähenduslikuga täiendanud ja juba varem kogudesse jõudnu kohta teadmisi jaganud, meie näituste sisutihedamaks muutmisest innukalt osa võtnud ja aidanud näitusi installeerida.

Tunneme rõõmu väikestest sõpradest, kes on oma õpetajate eestvõtmisel sel aastal muuseumitundidesse jõudnud, ja ootame neid uuel aastal uutele avastustele.

Oleme tänulikud neile sõpradele, kes on toonud meie juurde inimesi, kes ehk ilma selleta poleks meid märganud. Täname kaasteelisi ja koostööpartnereid, toredaid ettevõtlikke inimesi, kellega koos on põnevaid projekte ellu viidud. Loodame seda uuel aastal jätkata.

Rahulikke pühi ning tegusat ja rõõmurohket uut aastat!

Oleme avatud 27.-29. detsembril kella 10-17

Suletud 23.-26.detsember, 30.-31.detsember ja 1.jaanuar


Torketikandi töötuba koos kunstnikuga

29 november, 2023

 

Laupäeval, 9. detsembril lõpetab tekstiilikunstnik Maryliis Teinfeldt-Grins Vana-Võromaa Kultuurikojas oma isikunäituse “Suuremjault mälëstustes” luulehommiku ja töötoaga.

Publikuprogrammi raames leiab aset 9. detsembril 10:00 luulehommik, kus esinevad Janika Läänemets, Mikk Tšaškin ja Aliis Aalmann. Luulehommikule järgneb töötuba kunstnikuga,                                         

kus saab õppida torketikandi tehnikat. Iga osaleja saab omale 20 x 20 cm suuruse tikitud töö valmistada. Kõik materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Õpitoa hind 25€.

 

Õpitoa hind on 25 eurot. Õpitoas on olemas kõik vajaminevad materjalid (lõng, spetsiaalne torketikandi jaoks valmistatud kangas, kvaliteetsed Amy Oxfordi tikkimisnõelad, käärid, pastellid, paberid jms). Osaleja saab pärast töötoa lõppu tikandi enesele.

Õpituba mahutab vaid 10 inimest, seepärast ole kiire registreeruma:

jana.huul@gmail.com. Lisainfo tel 5803 8819.


Arheoloogianäitus Võrus

6 november, 2023

Näitus “Arheoloogilised uuringud Eestis 2022” on Vana Võromaa kultuurikojas avatud 9.november- 10.detsember.

Tule ja vaata ka Võrumaalt leitut!

Loe pikemalt   https://vorumuuseum.ee/muistiseid-maapouest/

 


Rahvamuusikapäev tuleb taas!

24 oktoober, 2023

Tegus  Kandle kapelli rahvas kutsub muusikasõpru juba 3. rahvamuusikapäevale. Pilli mängivad suured ja väikesed muusikud, kes kutsuvad kaasa laulma, tantsima või lihtsalt muusikat nautima.

Muusikapäev toimub pühapäeval, 5.novembril kell 12.00 Vana-Võromaa kultuurikojas, Katariina allee 11.

Muusikapäevale pääseb muuseumi piletiga, pilliga tulijatele on sissepääs prii.

Kohtumiseni!

 


Täname kuraator Mari Škerinit!

27 september, 2023

Alates oktoobrist annab meie galerist Mari Škerin ohjad üle tööle naasevale Jana Huulele. Mari aasta galeriis on olnud tegus ja toimekas. Tema kureeritud näitustest suurima kõlapinna leidis Marta Vaariku sotsiaalselt tundliku teemaga näitus „Hoia mind kaisus“.  Maria Kapajeva fotoajaloo uurimisele kutsuv näitus juhtis  vaataja võimalusteni kuidas kasutada arhiivide ja mäluasutuste andmebaase. Mitmekülgse teemaga kaasaegse kunsti väljapanekuid tuldi vaatama kaugemaltki.

Suur tänu Marile, soovime edu ja julget loomingulisust edasisel teel!

Fotol : Mari Škerin  ja Hansel Tai näituse avamisel kultuurikoja galeriis.


Torketikandi töötuba

27 september, 2023

Torketikandi töötuba

Laupäeval, 21.oktoobril kella 10–18 toimub kultuurikojas töötuba, kus saab õppida torketikandi tehnikat. Osalised võtavad koos kunstnik Maryliis Teinfeldt-Grinsiga ette retke kohalikul maastikul, loovad kavandeid ja seejärel õpivad neid tema juhendusel tekstiilis edasi andma.

Õpitoa hind on 25 eurot.

Huvilistel tuleks registreeruda: Jana.Huul@wi.ee, tel 5803 8819.

Fotol hetk õpitoast.


Uus illusoorne maailm

27 juuli, 2023

Alates 25.augustist on kultuurikojas vaadata moedisainer Tauri Västriku ja Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili (Cecilia) Kugleri ühine väljapanek „Illusions“. Näituseprojekt uurib nähtamatuid identiteete ja kväärikultuuri (queer culture) läbi moekunsti ja animatsiooni meediumi.

Rõivastumine on olnud läbi ajaloo üks lähtepunkte, mille põhjal määratleda oma identiteeti ja seksuaalsust. Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili Kugleri ja moedisainer Tauri Västriku ühisprojekt loob sümbioosi fantaasiaklubist, võttes aluseks Berliini, kus iga klubikülastaja on vaba nii vaimselt kui kehaliselt, avastamaks iseenda minapilti. Kuidas lasta end vabaks ühiskondlikest normidest ning milline on tõeline mõte vabadusest iseendaks olemisel? Muu hulgas kompavad teosed kohti armastuse piiridel või seal, kus need piirid üldse puuduvad.

Illusoorne maailm tervitab nähtamatuid identiteete ja esitab küsimusi: mis määratleb meid meheliku, naiseliku või mitte kummanagi, kas eksisteerib moodus vabaneda binaarsetest sooreeglitest ilma nendega sobitumata, kas tegu on üldse näitusega või oled lihtsalt sattunud ekstravagantsesse kvääriklubisse?

Näitus jääb avatuks 15. oktoobrini 2023.

Tauri Västrik (snd 1993) on lõpetanud EKA moedisaini bakalaureuseõppe. Ta jätkas magistriõpinguid Helsingis Aalto Ülikoolis. Tema loomingut on näidatud rahvusvahelistel konkurssidel nagu Mittelmoda (Itaalia), BIAAF (Hispaania) ja Mados Infekcija (Leedu). 2021. aasta alguses sai temast Eduard Wiiralti stipendiumi laureaat. Oma loomingus keskendub ta peamiselt materjalide arendamisele eesmärgiga luua kergkudumeid, tegeldes samal ajal gender-studies-teemaga.

Cili Kugler (snd 1995) on omandanud Budapestis MOME ülikoolis bakalaureusekraadi moedisainis. Ta jätkas magistriõpinguid visuaalse kommunikatsiooni erialal Helsingis Aalto Ülikoolis. Oma töödes kombineerib Cili eksperimentaalselt moodi ja graafilist disaini animatsiooniga, selle tulemusena valmivad humoorikad narratiivipõhised projektid. Kaht tema varasemat animatsiooni näidati 2019. ja 2020. aasta Tallinn Fashion Weekil.

www.cilikugler.com

Graafiline disain: Cili Kugler

Videotöötlus / käekottide teostus: Anari Västrik

Täname: Tartmus, perekond Västrik, Indrek Kits, Lauri Kütt, Silver Marge, Filipp Škerin

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

  Foto-erakogu

 

Rohkem teavet:

Mari Škerin / galerist

mariskerin@gmail.com

+372 53449447


Uudiste arhiiv

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid

Videotutvustused

Vana-Võromaa Kultuurikoda