Alates 25.augustist on kultuurikojas vaadata moedisainer Tauri Västriku ja Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili (Cecilia) Kugleri ühine väljapanek „Illusions“. Näituseprojekt uurib nähtamatuid identiteete ja kväärikultuuri (queer culture) läbi moekunsti ja animatsiooni meediumi.

Rõivastumine on olnud läbi ajaloo üks lähtepunkte, mille põhjal määratleda oma identiteeti ja seksuaalsust. Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili Kugleri ja moedisainer Tauri Västriku ühisprojekt loob sümbioosi fantaasiaklubist, võttes aluseks Berliini, kus iga klubikülastaja on vaba nii vaimselt kui kehaliselt, avastamaks iseenda minapilti. Kuidas lasta end vabaks ühiskondlikest normidest ning milline on tõeline mõte vabadusest iseendaks olemisel? Muu hulgas kompavad teosed kohti armastuse piiridel või seal, kus need piirid üldse puuduvad.

Illusoorne maailm tervitab nähtamatuid identiteete ja esitab küsimusi: mis määratleb meid meheliku, naiseliku või mitte kummanagi, kas eksisteerib moodus vabaneda binaarsetest sooreeglitest ilma nendega sobitumata, kas tegu on üldse näitusega või oled lihtsalt sattunud ekstravagantsesse kvääriklubisse?

Näitus jääb avatuks 15. oktoobrini 2023.

Tauri Västrik (snd 1993) on lõpetanud EKA moedisaini bakalaureuseõppe. Ta jätkas magistriõpinguid Helsingis Aalto Ülikoolis. Tema loomingut on näidatud rahvusvahelistel konkurssidel nagu Mittelmoda (Itaalia), BIAAF (Hispaania) ja Mados Infekcija (Leedu). 2021. aasta alguses sai temast Eduard Wiiralti stipendiumi laureaat. Oma loomingus keskendub ta peamiselt materjalide arendamisele eesmärgiga luua kergkudumeid, tegeldes samal ajal gender-studies-teemaga.

Cili Kugler (snd 1995) on omandanud Budapestis MOME ülikoolis bakalaureusekraadi moedisainis. Ta jätkas magistriõpinguid visuaalse kommunikatsiooni erialal Helsingis Aalto Ülikoolis. Oma töödes kombineerib Cili eksperimentaalselt moodi ja graafilist disaini animatsiooniga, selle tulemusena valmivad humoorikad narratiivipõhised projektid. Kaht tema varasemat animatsiooni näidati 2019. ja 2020. aasta Tallinn Fashion Weekil.

www.cilikugler.com

Graafiline disain: Cili Kugler

Videotöötlus / käekottide teostus: Anari Västrik

Täname: Tartmus, perekond Västrik, Indrek Kits, Lauri Kütt, Silver Marge, Filipp Škerin

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

  Foto-erakogu

 

Rohkem teavet:

Mari Škerin / galerist

mariskerin@gmail.com

+372 53449447


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Uudiste arhiiv

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid

  Videotutvustused

  Vana-Võromaa Kultuurikoda